Eliminacje – Konkurs Wiedzy Psychologicznej

14 XII Siedmioro uczniów naszej szkoły przecierało szlaki podczas Konkursu Wiedzy Psychologicznej na Uniwersytecie Wrocławskim. To dopiero początek naszej przygody. Kolejny cel – XI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej.

Wizyta gości z Jaskulina

13 grudnia w murach naszej szkoły gościliśmy mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie. Goście przywitani przez Pana Dyrektora, zaprezentowali nam przedstawienie o niepodległej Polsce. Podczas świątecznego spotkania nie zabrakło ciekawych rozmów, wzruszeń, gestów przyjaźni oraz wspaniałej zabawy, w trakcie której naszych gości odwiedził Św. Mikołaj.

Wszystko odbywało się przy akompaniamencie gitar Nikoli i Izy, śpiewie Wioletty oraz wszystkich zebranych wolontariuszy i gości. Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła naszym przyjaciołom życzenia świąteczne, a wszyscy zebrani zrobili sobie wspólne zdjęcie.

DKF pierwszy raz w Starej Kopalni

W miniony czwartek, odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym oficjalne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Smejlis et Cetera”. Przybyła widownia, tym razem w sali audiowizualnej Starej Kopalni, miała okazję posłuchać wykładu dotyczącego elementów charakterystycznych dla amerykańskiego kina akcji lat 80. i 90. oraz zapoznać się z niuansami angielskiego poczucia humoru.

Po wykładzie odbyła się projekcja angielskiej komedii sensacyjnej „Hot Fuzz” – sądząc po wybuchach śmiechu widowni, pierwszy DKF w nowym miejscu można uznać za bardzo udany:)

Zapraszamy na kolejne spotkanie (a właściwie to dwa spotkania – o czym wkrótce) już w styczniu! 

Andrzejówka w zimowej odsłonie

W sobotę uczennica 3 b gimnazjum oraz opiekunowie SKT ( p.Warcaba i p.Ankerska) wspólnie wyruszyli na wycieczkę w góry. Przeszliśmy z Andrzejówki na Waligórę ( żółty szlak, około 7 km).

Pogoda dopisała, śniegu dużo więc widoki były niezapomniane. Nasz spacer zakończył się w schronisku Andrzejówka przy gorącej czekoladzie.

Anastazji bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas!


Zapraszamy na kolejną wyprawę w styczniu!!!


Wznawiamy DKF Smejlis et Cetera!

Już w ten czwartek zapraszamy wszystkich na pierwsze w tym sezonie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Smejlis et Cetera”. Od teraz spotykamy się w Starej Kopalni.

Tym razem będziecie mogli zobaczyć znakomitą brytyjską komedię „Hot Fuzz”, będącą swoistym listem miłosnym do amerykańskiego kina akcji lat 80. i 90. Widzimy się w czwartek, o 16.00 W Starej Kopalni (Sala multimedialna).

Do zobaczenia!

Olimpiada Wiedzy i Wartości w Sporcie

Nasi uczniowie wzięli dziś udział w zorganizowanej w Opolu Olimpiadzie Wiedzy i Wartości w Sporcie. W ogólnopolskim finale konkursu uczestniczyli: Karolina Gralak, Michał Pastuszek, Łukasz Łuniew, Jakub Matyka i Aleksander Wilk, czyli wszystkie osoby, które zdobyły przynajmniej 50 % punktów w eliminacjach. W ścisłym finale rywalizowało 315 uczestników. 

Po części pisemnej odbyło się spotkanie z Mistrzem Olimpijskim Wojciechem Fortuną, który jako pierwszy z polskich skoczków narciarskich zdobył zloty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Sapporo w 1972.

Na wyniki finału olimpiady nie trzeba było długo czekać. Już wieczorem otrzymaliśmy bombową informację. Dwóch naszych uczniów znalazło w gronie czterdziestu laureatów. To Jakub Matyka, który zajął 35. miejsce oraz Łukasz Łuniew (4. miejsce w skali kraju!)

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom jak i ich opiekunowi pani Iwonie Ankerskiej.